Gdzie szukać tłumacza?

Biznes od jakiegoś czasu stał się międzynarodowy. Ale nie tylko biznes. Świat obecnie jest globalną wioską. A co za tym idzie często zachodzi potrzeba komunikacji w języku obcym, innym niż nasz.

Z pomocą nam tutaj przyjdzie tłumacz. On nam przetłumaczy tekst, dłuższy lub krótszy i umożliwi nam komunikację z obcokrajowcem. Ale gdzie mamy go szukać? Na szczęście nie jest to takie trudne. W pierwszej kolejności udamy się do najbliższego biura tłumaczeń.

Możemy je znaleźć w internecie. Jest ich dość sporo. W internecie możemy też znaleźć tłumaczy przysięgłych. Zwykle prowadzą oni coś na kształt własnej działalności translatorskiej.

Ciekawymi miejscami, w których można znaleźć tłumaczy są wyszukiwarka tłumaczy STP oraz portale, takie jak ProZ lub GlobTra i inne. Tam znajdziemy listy tłumaczy znających różne języki i specjalizujących się również w przekładzie tekstów z różnych dziedzin. Znajdziemy tam tłumaczy przysięgłych, symultanicznych, konsekutywnych, literackich, technicznych oraz wielu innych tłumaczy. W przypadku korzystania z internetowej wyszukiwarki tłumaczy STP nie musimy się logować.

Wybieramy tylko nazwisko, miasto, język, tryb tłumaczenia i klikamy szukaj. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości znajdziemy listę tłumaczy przysięgłych. Znajdziemy ją w zakładce rejestry i ewidencje → tłumacze przysięgli → lista tłumaczy przysięgłych. Tam również dokonujemy odpowiednich ustawień i oczom naszym ukazuje się lista tychże tłumaczy w interesującej nas miejscowości.

Tak więc nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem tłumacza..