Fenomen języka chińskiego

Jeszcze kilka lat temu wymagało się od dzieci i młodzieży przede wszystkim nauki języka angielskiego. Było to dużą nowością dla Polaków, którzy przez lata uczyli się jedynie języka rosyjskiego. Okazuje się dzisiaj, że znajomość języka angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym. Powiedzmy, że jest to wręcz obowiązek osób młodych, które chcą swobodnie podróżować po świecie, dostać się do wymarzonej pracy na upragnione stanowisko, czy też po prostu oglądać filmy jeszcze przed ich polską premierą. Coraz więcej osób poszukuje innych języków obcych, których mogłyby się uczyć myśląc o przyszłości swojej, ale również naszego rynku pracy.

Każdy poważny przedsiębiorca wymaga bowiem od swoich pracowników, aby poznali oni przynajmniej jeden dodatkowy język, poza angielskim. Coraz częściej wskazują oni wyraźnie na języki dotąd niszowe i mało popularne. Dużą popularnością cieszy się obecnie język chiński. Stał się on właściwie fenomenem, ponieważ jeszcze kilka lat temu niemożliwością było znalezienie szkoły językowej, która miała by go w swojej ofercie, a dzisiaj nie ma już takiego problemu, nawet w małych miastach. Polacy szybko zrozumieli, że Chiny są poważnym monopolistą na wszystkich rynkach i to do nich należy tak naprawdę rozwój technologii i przedsiębiorczości.

W Polsce otwiera się coraz więcej filii chińskich firm. Również my, Polacy szukamy kontaktów biznesowych w tym pięknym kraju. Dlatego niezbędni są wykwalifikowani pracownicy ze znajomością języka chińskiego. Korzysta z tego szereg szkół językowych i nauczycieli prywatnych..